דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

למה SSL ? יתרונות וחסרונות

למה להשתמש במפתח SSL ?


למה SSL ? במהלך השנים בהם התפתח עולם האינטרנט לא פעם הייתי נשאל למה אני צריך SSL? ומה זה יעשה בשבילי ? זוהי שאלה חשובה שכל אחד שעוסק בתחום הווב צריך להבין. SSL הוא היסוד לאינטרנט מאובטח והוא מגן עליו מפני האזנה והתערבות בלתי חוקית לאינפורמציה רגישה שלנו העוברת ברחבי האינטרנט העולמי. SSL מגן על האינטרנט מפני אנרכיסטים נוכלים ופושעים ועוזר לאבטח את משתמשי האינטרנט אם זה בעלי אתרים או לקוחותיהם.

יתרונות ה-SSL


למה להשתמש ב-SSL ולהצפין את המידע הרגיש ?

הסיבה העיקרית למה אנחנו משתמשים ב-SSL היא בכדי להצפין מידע רגיש "המטייל" באינטרנט כך שיוכל להיות קריא רק לאלה שלהם יועד המידע. החשיבות לכך היא רבה מכיוון שהמידע הרגיש שנשלח עובר בדרך בין מחשבים וקווי תקשורת רבים וכל מאזין בדרך שאינו קשור לשיחה ללא ההצפנה יוכל לקרוא בקלות מידע כמו מספר כרטיס האשראי, שם משתמש וסיסמא ועוד. כאשר המידע מוצפן עם מפתח SSL רק השרת או דומיין שאליו נשלחה האינפורמציה יוכל לפענח את המידע שנשלח.

הזדהות

יתרון נוסף לשימוש בתעודת SSL היא שהתעודה בנוסף להצפנה מכילה מנגנון הזדהות לאתר המרוחק. זה מאפשר לנו לזהות בוודאות את השרת אליו אנו שולחים את האינפורמציה ולוודא שהיא לא נשלחת לשרת "מתחפש" שהוקם על ידי האקר מחשבים. ולמה זה חשוב? בכל אחד מהמחשבים ונתבי התקשורת בין הגולש לשרת יכול "לקום" שרת ולהזדהות כאילו הוא השרת אליו אנו פונים ולענות במקומו. כל זה נמנע כאשר משתמשים בתעודת SSL מגורם בעל אמינות גבוהה כמו נורטון סימנטק.

הזדהות SSL

חשיבות הגורם המנפיק תעודת SSL


למה חשוב לרכוש תעודת SSL מגורם אמין?

מנפיק תעודת SSL אמין ומוכר יבדוק טוב למי שהוא מספק את תעודת ה-SSL ויבצע בדיקת זיהוי מקיפה. לא בכל תעודת SSL מתבצעת בדיקת זיהוי מקיפה והבדיקה המקיפה ביותר נעשית בתעודות מסוג EV SSL. בטבלת השוואת SSL הבאה תוכלו למצוא השוואת מחירים ותכונות של סוגי ה-SSL השונים.

איך הגולש יכול לדעת אם תעודת ה-SSL היא מספק שאפשר לסמוך עליו?

כדי להגביר את תחושת הבטחון של הלקוחות שלך הדפדפנים הפופולריים מספקים כלים לגולש כמו סימן מנעול או רקע ירוק בשורת הכתובת ובכך מידע אותנו שהחיבור מוצפן והאתר מאובטח. זה אומר שהגולש המבחין בסימנים אילו גוברת אצלו תחושת הביטחון והסיכוי גובר שימסור מידע באתר או יבצע רכישה. בתעודות יקרות יותר נקבל גם חותם המאשר את האתר והחברה שמאחוריו (ראה בתמונה לעיל).

חסרונות SSL


עם כל היתרונות שתוארו לעיל למה בכל זאת לא להשתמש ב SSL והאם יש בכלל חסרונות כל שהם בשמוש בתעודת SSL ?

מחיר הוא כמובן תשובה טריוויאלית. יש תעודות שהם מאד יקרות במיוחד ממנפיקים ידועים עם תשתית מהדרגה הראשונה. בעיה נוספת שיש בשימוש ב-SSL היא ביצועים. מכיוון שהאינפורמציה המתקבלת מוצפנת, על השרת והדפדפן להפעיל תוכנת מפענח הגוזלת זמן ומשאבי מיחשוב רבים.

אבל בסך הכל החסרונות בשימוש SSL הם קטנים וללא כל יחס ליתרונות, ולחשיבות הרבה לבעלי אתרים להשתמש ב-SSL בכל מקום בו נשלח או מתקבל לשרת מידע רגיש שאסור שיחשף על ידי צד שלישי.

בסופו של דבר, שימוש מושכל ב-SSL יגן על בעל האתר ועל לקוחותיו ויעזור לעסקים באינטרנט להרוויח לקוחות רבים יותר.

Please wait...