דומיין ישראלי
דומיין אינטרניק
ניהול דומיין

דומיין לאתרי וורדפרס

דומיין וורדפרס
דומיין לוורדפרס - מחשוב ענן

מי שמארח אתר ב – Wordpress.com, בוודאי יודע שבתוכנית הבסיסית של האתר (זו שבחינם), שם הדומיין של הבלוג או האתר שלו נראה כך : mysitename.wordpress.com.

על מנת להשתמש בדומיין מותאם אישית (כמו tranzila.com) חייבים לבחור באחת מן התוכניות בתשלום כגון תוכנית הפרימיום או התוכנית העסקית. תוכניות אלו מעניקות למשתמש גם יתרונות נוספים כגון הגדלת נפח האחסון הזמין לשימוש, מבחר גדול יותר של תבניות והסרה של הפרסומות מטעם Wordpress.

יתרה מזאת, בחירת דומיין עצמאי נראית טוב יותר ומעידה על כך שבעל האתר מוכן להשקיע בו זמן ומשאבים על מנת להפוך אותו למקצועי.

תהליך רישום הדומיין עצמו יכול להתבצע דרך Wordpress.com (נכון להיום מחיר הדומיין כלול במחיר החבילה), אך חשוב לדעת שלא ניתן לבחור בדומיינים בסיומות מקומיות כמו דומיין .co.il, אלא רק סיומות בינלאומיות כגון .com או .net

מכאן יוצא כי מי שרוצה חופש פעולה מלא ברישום הדומיין שלו, עדיף שירשום אותו דרך רשם מוסמך כמו InterNIC ויחבר אותו עם Wordpress.com באמצעות רשומת ה – DNS המתאימה מכיוון שבדרך זו אין מגבלה על הסיומות השונות.

דברים נוספים שחשוב לדעת על דומיין לוורדפרס :

 1. וורדפרס מסיר אוטומטית את התחילית WWW מכל הדומיינים. מסיבה זו רצוי להודיע למנועי החיפוש שזוהי צורת הדומיין המועדפת עליכם. במנוע החיפוש גוגל עושים זאת כך :
  1. נכנסים לתוך ה – Search Console
  2. בוחרים באתר הרלוונטי לאחר שעבר אימות
  3. לוחצים על גלגל השיניים בפינה השמאלית העליונה
  4. תחת "דומיין מועדף" בוחרים בגרסה ללא www
 2. הוספת דומיין מותאם אישית אינה משנה את תנאי השימוש של וורדפרס ולכן עדיין אי אפשר להציב בבלוג פרסומות, קוד מותאם אישית, תבניות או תוספים חיצוניים.
 3. האפשרות לרכוש דומיין חסוי (בו פרטי בעל הדומיין לא חשופים לציבור הרחב) אפשרית דרך תהליך הרישום של Wordpress.com לדומיינים הנתמכים בתוספת תשלום, אך מי שרוצה לחבר דומיין חיצוני, צריך לוודא האם הדבר אפשרי דרך הרשם בו הוא רושם את הדומיין. למשל, בארץ לא ניתן לרכוש דומיין ישראלי חסוי בשל המגבלות של ISOC IL.
 4. רצוי שהדומיין מותאם אישית יהיה זהה או דומה לדומיין הישן של האתר על מנת לשמור על אחידות ולהקל המבקרים הקיימים של האתר לזכור את הכתובת שלו. במידה והשם אינו זמין בסיומת המבוקשת, אפשר לחפש אותו תחת סיומת אחרת (מקומית או בין לאומית).
 5. כמו בכל תהליך של רישום דומיין, יש להקליד כתובת דואר אלקטרוני תקינה על מנת לוודא כי תהליך רכישת הדומיין בוצע בהצלחה. כמו כן, חשוב לעקוב אחר הודעות בכתובת הדואר האלקטרוני הזו על מנת שיהיה אפשר לקבל התראות על התאריך בו רישום הדומיין עומד לפוג. (אתר וורדפרס מן הסתם אינו אחראי על חידוש דומיינים שלא נרכשו דרכו).
 6. למירב הגמישות לאתר וורדפרס עצמאי כדאי ומומלץ לקחת חבילת אחסון אתרים

עוד על דומיינים:

צלצל עכשיו 073-2224444 או מלא את הטופס, ונציגינו יוכלו להתאים לצרכיך את אחסון לוורדפרס המתאים לך

Please wait...